fbpx

Materiály
ke stažení

(PDF pro tisk na papír formátu A4)

Vedení rodinného deníku vděčnosti má velice pozitivní dopad na náladu, chování a vztahy dětí. Využijte naši šablonu a hravým způsobem kultivujte u vašich dětí vděčnost za to, co mají; jak za velké věci v jejich životech, tak za ty nejmenší radosti. Každý den takto dostanou prostor pro vyjmenování tří věcí, za které jsou vděčné, osoby, která jim udělala radost, a vyjádření toho, jak se během dne cítily. Najděte si čas každý den před spaním a vytvořte si tak tradici společně se soustředit na pozitivní věci a události ve vašich životech.

(PDF pro tisk na papír formátu A4)

Vymalujte a vystřihněte se svými dětmi záložky do knihy. Anebo si společně vyrobte vlastní záložky, na které napíšete své důvody radosti a vděčnosti. Budou dětem i ve škole připomínat, za co jsou ve svém životě vděčné. Je to pěkný dárek i pro jejich kamarády, vyrobte je i pro ně a obdarujte je.

(PDF pro tisk na papír formátu A4)

Vyplňte a vymalujte s dětmi omalovánku Sluneční paprsky vděčnosti. Pomozte jim najít důvody vděčnosti za to, kým jsou, co mají a co všechno mají možnost dělat. 

(Složka s materiály)

Člověk má přirozenou tendenci věnovat více pozornosti negativním skutečnostem. V psychologii se tomu říká „negativní zkreslení” a některé výzkumy uvádějí, že tahle asymetrie mezi pozitivním a negativním vjemem je až 3:1. To znamená, že špatná zpráva má pro nás až třikrát větší význam než ta dobrá. Proto je důležité pravidelně si připomínat pozitivní zkušenosti, zážitky a vzpomínky, abychom vyrovnali „negativní zkreslení” a posilovali optimistický náhled na život. Kvíz vděčnosti je jednoduchá hra pro děti i dospělé, která vychází z principů pozitivní psychologie a pomáhá dětem i dospělým uvědomit si kolik je kolem nás dobrého. Přejeme hodně zábavy.