fbpx

Časté otázky

1. Musím být Češka nebo Čech, abych se mohl stát spoluautorem?

Není nutné mít českou národnost nebo být českým občanem, abych se mohl stát spoluautorem. Dílo se jmenuje „Česká vděčnost“, protože vzniká na území České republiky a protože jedním z jeho hlavních cílů je propojit českou společnost napříč politickými preferencemi, sociálními vrstvami a věkovými skupinami. Nicméně spoluautorem se může stát kdokoli, komu sympatizuje s těmito hodnotami nebo má rád Českou republiku.

2. Mohu zaslat dopis vděčnosti za někoho jiného?

Nedoporučujeme to. Dopis vděčnosti by měl každý napsat sám za sebe. Můžeme samozřejmě pomoct někomu, kdo bohužel nemůže z nějakého důvodu dopis napsat sám a projeví zájem se České vděčnosti zúčastnit.

3. Mohu zaslat více dopisů vděčnosti?

Každý spoluautor by měl zaslat pouze jeden dopis, abychom předešli případným problémům při finálním sčítání autorů a pokusu stanovit nový světový rekord. Nicméně v každém dopise vděčnosti je samozřejmě možné uvést více než 3 důvody, za které jsme v tuto chvíli vděční.

4. Mohu ke spoluautorství přihlásit svoje dítě, které ještě neumí psát?

Je to možné pouze v případě, že dítě je již ve věku, kdy si uvědomuje alespoň základní význam pocitu vděčnosti a kdy dokáže dopis alespoň částečně ztvárnit i samo pomocí ilustrace nebo napsáním svého jména. 

5. Mohu místo dopisu natočit video nebo hlasovou zprávu?

Primárně nám jde o fyzické dopisy, které by měly být jednou z hlavních součástí výstavy Česká vděčnost, ale budeme moc rádi i za vaše videa a hlasové zprávy. Poslat nám je můžete na náš mail info@ceskavdecnost.cz nebo přes naše sociální sítě. Děkujeme!

Pokud máte nějaké další otázky nebo byste chtěli projekt „Česká vděčnost“ podpořit, tak nás neváhejte kontaktovat na info@ceskavdecnost.cz

Děkujeme a držíme nám všem palce!

Česká vděčnost